Program Committee |
||
Co-Chairs |
||
Otto Roeschel | (Austria) | |
Eduardo Santos | (Brazil) | |
Yasushi Yamaguchi | (Japan) | |
Members |
(alphabetical order) | |
Hirokazu Abe | Naomi Ando | Liang Yee Cheng |
Sande Gao | Anton Gfrerrer | Georg Glaeser |
Sonja Gorjanc | Baoling Han | Naohiko Hayata |
Miklos Hoffmann | Manfred Husty | Kiichiro Kajiyama |
Takashi Kanai | Michio Kato | Kunio Kondo |
Johann Lang | Cornelie Leopold | Koichi Matsuda |
Jun Mitani | Shinobu Nagashima | Nobuhide Nao |
Yasushi Niitsu | Masatoshi Niizeki | Boris Odehnal |
Martin Peternell | Hiroshi Sakuta | Albert Schmid-Kirsch |
Hans-Peter Schroecker | Kumiko Shiina | Hellmuth Stachel |
Hiromasa Suzuki | Hirotaka Suzuki | Ichiro Tanaka |
Bing-shu Tong | Emiko Tsutsumi | Gunter Weiss |
Kensuke Yasufuku | Yayoi Yokoyama | Yurika Yokoyama |
Local Organizing Committee |
||
Chair |
||
Michio Kato | (Japan) | |
Members |
(alphabetical order) | |
Hirokazu ABE | Junko ARAI | Tsutomu ARAKI |
Shogo ARIYOSHI | Kokichi CHIBANA | Junsuke FUJIWARA |
Koichi FUKUDA | Kinue HATAKEYAMA | Hiroshi HAYASAKA |
Shigeo HIRANO | Takeshi HONGO | Masatsune IMABUCHI |
Takehiko INABA | Satoru INO | Tsutomu IYORI |
Kiichiro KAJIYAMA | Michio KATO | Susumu KISE |
Norio KOBAYASHI | Kunio KONDO | Shinji KONDO |
Kazuo KURATA | Yoshiaki MACHIDA | Michimasa MAEDA |
Kazuko MENDE | Ayumi MIYAI | Koji MIYAZAKI |
Katsumi MORITA | Toshio MURAMATSU | Saburo NAGANO |
Shinobu NAGASHIMA | Yasuhiko NISHIGAKI | Kazuyoshi NISHIHARA |
Sayuri NISHIHARA | Naoki ODAKA | Michikazu OHNISHI |
Yoshio OHNO | Masaru OMURA | Isamu SAKAMOTO |
Toshiaki SAKURAI | Hiroshi SAKUTA | Kenjiro SUZUKI |
Hiromasa SUZUKI | Seiji TAKAMI | Emiko TSUTSUMI |
Kazuaki YAMAUCHI | Kouichi YANO | Ryoji YANO |
Masanori YASUTOMI | Hajime YOKOSAWA | Yayoi YOKOYAMA |
Katsuyuki YOSHIDA | ||
Local Executive Committee |
||
Chair |
||
Hirotaka Suzuki | (Japan) | |
Members |
(alphabetical order) | |
Hirokazu ABE | Naomi ANDO | Yoshizumi FUKUE |
Sande GAO | Tomoko HASHITERA | Naohiko HAYATA |
Kenichi HIROSE | Naoki IIDA | Takashi KANAI |
Yasushi KAWASAKI | Ayako KITA | Akio KUBO |
Koichi MATSUDA | Ryusuke MATSUOKA | Jun MITANI |
Naoyuki MIYAKOSHI | Masahiko MIYAMOTO | Imao NAGASAKA |
Setsuko NAKAJIMA | Akinori NAKATA | Nobuhide NAO |
Masatoshi NIIZEKI | Kazuyoshi NISHIHARA | Naoki ODAKA |
Michikazu OHNISHI | Ayaka OHTSUKI | Aya SAITO |
Ai SAKAKI | Kumiko SHIINA | Yuji SUGAI |
Hirotaka SUZUKI | Ichiro TANAKA | Hidekazu TSUJIAI |
Yasushi YAMAGUCHI | Kazuhiro YAMASHIMA | Kensuke YASUFUKU |
Yayoi YOKOYAMA | Yurika YOKOYAMA | Haruyuki YOSHIDA |
ISGG Executive Board |
||
President |
||
Theodore Branoff | (USA) | |
Directors |
||
Aura Conci | (Brazil) | |
Frank Croft | (USA) | |
Sonja Gorjanc | (Croatia) | |
Ashraf Khattab | (Egypt) | |
Cornelie Leopold | (Germany) | |
Otto Roeschel | (Austria) | |
Eduardo T. Santos | (Brazil) | |
Vera M. de Spinadel | (Argentina) | |
Hellmuth Stachel | (Austria) | |
Kenjiro Suzuki | (Japan) | |
Hirotaka Suzuki | (Japan) | |
Tom Varikan Thomas | (Australia) | |
Emiko Tsutsumi | (Japan) | |
Gunter Weiss | (Germany) | |
Yasushi Yamaguchi | (Japan) | |
Paul Zsombor-Murray | (Canada) | |
Zongyi Zuo | (China) |